Bewades N

Jesteś tutaj

 

Bewades N

 

Systemy dezynfekcji UV są stosowane tam, gdzie wymagany jest wysoki stopień czystości mikrobiologicznej lub gdy niedozwolone jest stosowanie chemicznych środków dezynfekujących.

Technologia dezynfekcji zastosowana w BWT Bewades UV nie wpływa na:

  • twardość wody
  • wartość pH
  • zapach wody
  • smak wody
  • kolor wody

 

Czym jest dezynfekcja UV?

Generalnie dezynfekcja UV oznacza zmniejszenie ilości patogenów w wodzie o 99,999%. W tym celu rekomenduje się dawkowanie na poziomie 400 J / m. Programowanie systemu Bewades odbywa się na podstawie numerycznej symulacji komputerowej, co zapewnia dawkę UV na poziomie nie mniejszym niż 400 J / m. Ten poziom dawkowania został przetestowany biodozometrycznie i jest zgodny z ÖNORM M5873-1.

Ze względu na łatwość obsługi, skuteczność i mały wpływ na środowisko naturalne, dezynfekcja UV zyskuje coraz więcej zwolenników.

BWT Bewades® N – system do dezynfekcji UV, przyjazny dla środowiska

Bewades® N sprawdza się tam gdzie wymagane są certyfikowane (zgodne np.: z  DVGW W294, ÖNORM M 5873-1) systemy do dezynfekcji UV. Komora promiennika ze stali szlachetnej, rura osłonowa z wysokiej jakości kwarcu wewnątrz, których znajdują się promienniki UV o konstrukcji zapewniającej równomierną dezynfekcję cieczy.

Monitorowanie i kontrola systemu odbywa się za sterowania mikroprocesorowego. Czujnik UVC na bieżąco kontroluje poziom promieniowania UV. Każdy promiennik jest dodatkowo indywidualnie kontrolowany. Jeśli UVC wykryje spadek promieniowania UV poniżej progu ostrzegawczego uruchamiana jest sygnalizacja alarmowa. W przypadku awarii promiennika tzn. gdy promieniowanie na wejściu będzie mniejsze niż na wyjściu, następuje automatyczne zamknięcie zaworu odcinającego i generowany jest komunikat ACS (zautomatyzowany system sterowania).

Jako opcję można zainstalować zawór płuczący. Podłączenie czujnika przepływu do systemy sterowania pozwala na automatyczne płukanie systemu po dłuższych okresach przestoju. Promieniowanie UV jest monitorowane za pomocą czujnika UVC. Wyjście 0 / 4-20 mA pozwala na zdalny odczyt wyjścia UVC. Istnieje możliwość zdalnego uruchamiania systemu poprzez kontakt bezpotencjałowy.

BWT Bewades® N dostępny jest w 4 wersjach:

  • BWT Bewades® 80W80/11N: przepływ nominalny 3.7 m³/h*
  • BWT Bewades® 200W200/11N: przepływ nominalny 7.9 m³/h*
  • BWT Bewades® 390W130/22N: przepływ nominalny 21 m³/h*
  • BWT Bewades® 600W200/22N: przepływ nominalny 52 m³/h*

 

*przy 70% transmisji/10cm i dozowaniu 40 mJ/cm²