Rondomat DUO S1-S3

Jesteś tutaj

 

Rondomat DUO S1-S3

 

BWT Rondomat Duo S – zmiękczacz wody pitnej, dostosowujący ilość zmiękczonej wody do rzeczywistego zapotrzebowania

Ze względu na zmieniające się zapotrzebowanie odbiorców na wodę systemy zmiękczające muszą sprostać trudnemu wyzwaniu. Z jednej strony zapewnić bezpieczeństwo higieniczne w czasie przestoju urządzenia (weekendy, święta itp.), z drugiej strony sprostać szczytowemu zapotrzebowaniu na wodę. Wyłącznik czasowy jest rozwiązaniem niedoskonałym, ponieważ zwiększa zużycie wody i soli do regeneracji oraz sprawia, że inwestycja w zmiękczacz dwukolumnowy przestaje mieć sens.

Nowy Rondomat Duo S dostosowuje ilość zmiękczonej wody do rzeczywistego zapotrzebowania. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu różnej wielkości kolumn zmiękczających – jedna pracuje w czasie podstawowego druga w czasie zwiększonego zapotrzebowania na wodę. Postawą tej technologii jest "inteligentny pomiar" (inteligentny wodomierz) i nowy system sterowania T Soft (z dotykowym panelem sterujący). Umożliwiają one szybkie, automatyczne przełączanie się pomiędzy kolumnami w zależności od przepływu wody oraz optymalizację zużycia wody i soli do regeneracji (efektywność operacyjna). Zmiękczacz posiada także funkcję "Hyg” do zaprogramowania maksymalnego czasu bezczynności, po którym powinna zostać przeprowadzona regeneracja. Wszystko to pozwala na ekonomiczne zarządzanie procesem zmiękczania.

Rondomat Duo S to także funkcja Aqua Watch, która wyzwala alarm, gdy przepływ wody spadnie poniżej 60 l/h i będzie utrzymywał się na tym poziomie przez min. 10 minut. Do elektronicznego systemu sterującego zmiękczacza można także podłączyć pomby dozujące BWT do proporcjonalnego, w zależności o przepływu, dozowania preparatów chemicznych (np.: do ochrona przed korozją), oraz produktów zapewniających higienę instalacji (pompy dozujące dwutlenek chloru w trakcie pobierania solanki).

Cechą charakterystyczną zmiękczacza Rondomat Duo S jest wyjątkowe proste podłączenie elektryczne. Zamiast skomplikowanego szereg zacisków śrubowych, posiada złącza, które zostały oznaczone kolorami. Wyposażony w zawór automatycznego podmieszania oraz zasilacz z niskim zużyciem energii. Inteligentne sterowanie z możliwością łatwego podłączenia do dowolnego systemu zarządzania budynkiem.

Wszystkie informacje eksploatacyjne są wyświetlane na czytelnym, graficznym panelu dotykowym i mogą być zczytane za pomocą portu USB. Przepływ z ostatnich 24 godzin może być wyświetlany w postaci wykresu.

Główne zalety:

 • Efektywność operacyjna

  Proces regeneracji jest sterowany za pomocą ciśnienia na wejściu, co skraca czas regeneracji i zużycie wody nawet o 30%. Precyzyjne zasolenie i inteligentne sterowanie ogranicza zużycie soli do regeneracji
 • Optymalna wydajność

  Sterownik monitoruje okresy regeneracyjne i zwiększa wydajność do momentu osiągnięcia optymalnej odległości między regeneracjami lub 150% wydajności znamionowej. Przerwy pomiędzy regeneracjami zależą od wymogów związanych z zapotrzebowaniem i higieną.
 • Sterowanie adaptacyjne

  Kontrola przepływu na podstawie ciśnienia w kolumnach
 • Inteligentny pomiar

  Inteligentne urządzenie pomiarowe z siecią komunikacyjną
 • Płukanie higieniczne

  w zależności od przepływu, zapewniające higienę zmiękczacza w czasie przestoju

 

Zmiękczacz dostępny także jako BWT Rondomat Duo S-i oraz w wersjach przemysłowych.

Główne zalety:

 • kompaktowy zmiękczacz dwukolumnowy, z proporcjonalnym przepływem do zmiękczania lub zmiękczania częściowego wody pitnej i użytkowej
 • szybka instalacja i uruchomienie
 • sterowanie mikroprocesorowe z panelem dotykowym
 • efektywność operacyjna dzięki dostosowaniu procesu regeneracji do zapotrzebowania
 • ochrona przed rozwojem patogenów zgodnie z  DIN EN14743 i DIN 19636-100
 • inteligentny pomiar i sterowanie dotykowe
 • zwiększona ochrona higieniczna dzięki oddzieleniu kolumn jonowymiennych od zbiornika solanki
 • zawiera elektrolizer

 

Rondomat Duo S posiada certyfikat DVGW. Zoptymalizowany pod kątem wahań natężenia przepływu wody, dzięki czemu jest idealny do zastosowań w instalacjach wspólnot mieszkalnych i komercyjnych. Różne rozmiary kolumn jonowymiennych zapewniają minimalne straty ciśnienia. Automatyczny zawór pomieszania ułatwia uzyskanie wymaganego poziomu twardości.

Rondomat Duo S dostępny jest w trzech rozmiarach:

 • S1: przepływ nominalny z  <0.1° dH: 1.5 m³/h
 • S2: przepływ nominalny z  <0.1° dH: 2 m³/h
 • S3: przepływ nominalny z  <0.1° dH: 3 m³/h