WT Coolzon

Jesteś tutaj

 

WT Coolzon

 

BWT Coolzon – dezynfekcja wody chłodniczej bez stosowania biocydów

 

Systemy BWT Coolzon zmniejszają ilość patogenów w systemach obiegu wody chłodzącej. Częściowy przepływ wody chłodzącej jest przetwarzany w 2-stopniowym procesie ciągłym, niezależnie od wieży chłodniczej. W pierwszym etapie, woda chłodząca przepływa przez filtr, który zatrzymuje cząstki stałe zawieszone w wodzie, w drugim wodę poddaje się działaniu ozonu. Ozon jest bardzo skutecznym środkiem utleniającym / dezynfekującym, który zmniejsza ilość bakterii znajdujących się wodzie.

Ozon generowany jest z tlenu zawartego w powietrzu za pomocą cichego wyładowania elektrycznego. Metoda stosowana w BWT Coolzon, w przeciwieństwie do dozowania  biocydów,  nie powoduje uwalniania do atmosfery szkodliwych oparów ponieważ ozon jeszcze w wieży chłodniczej jest przekształcany w tlen. Dlatego też nie ma powoduje skutków ubocznych w postaci toksycznych substancji, co eliminuje potrzebę stosowania środków chemicznych je neutralizujących.

System  BWT Coolzon posiada funkcję pracy przerywanej, która pozwala przeciwdziałać zanieczyszczeniu wież chłodniczych w długich okresach przestoju. Mikroprocesorowy system sterowania zapewnia łatwą kontrola i monitorowanie systemu.

Dostępne typy urządzenia:

Systemy BWT Coolzon są dostępne jako Coolzon 2, z wydajnością 1,8 g ozonu / h *, Coolzon 4, o wydajności 3,6 g /h * i Coolzon 8, z wydajnością 7,2 g / h *.

* Wyjście ozonu w warunkach nominalnych